Jagody acai na każdą okazję

kwiecień 18, 2015
/ / /

Jeszcze niedawno jagody Acai, które rosną jedynie w deszczowych lasach Amazonii, znane były jedynie ludom ludom z tamtych regionów. Stosowano je jako roślina lecznicza, ale także jako jeden z ważniejszych składników pożywienia, także dzięki jedzeniu jagód Acai mieszkańcy amazońskiej dżungli zachowywali kondycję oraz zdrowie. W chwili gdy świat z zachodu zaczął sprawdzać ten nieduży, drobny owoc, to zaczęło się okazywać, że jest on kopalnią składników odżywczych, minerałów i witamin.

Acai wśród palm

Acai wśród palm

Niedużo występuje owoców, które poszczycić się mogą tak dużym ich występowaniem, trudno się więc dziwić, iż dość szybko zyskały ogromne zainteresowanie. Owoce Acai mają bardzo dużą ilość błonnika, węglowodanów i białek, ale poza tymi standardowymi składniki posiadają także antyoksydanty i polifenyle – a są to związki niezwykle potrzebne dla naszego organizmu. Polifenyle wspierają pracę serca, z kolei antyoksydanty zwalczają większość wolnych rodników, chroniąc tym sposobem przed ich bardzo niekorzystnym wpływem na nasze organizmy.

Obecnie różne produkty z jagód Acai sprzedawane są na całym świecie, a chyba najpopularniejszą ich formą są soki. Można je spożywać tak naprawdę bez większych ograniczeń i są świetnym wsparciem codziennej diety, gdyż posiadają wszystkie bez wyjątku związki i substancje, jakie się znajdują w zerwanych owocach. Soki sprzedawane w najlepszych sklepach nie mają żadnych konserwantów i dodatków słodzących, tak więc będą miały takie same właściwości zdrowotne, jak pozostałe oferowane preparaty zrobione z jagód Acai.

O doskonałym wpływie owoców Acai na układ sercowo-naczyniowy i ochronę przed nowotworami wspominane było powyżej, lecz to tylko drobny fragment ich niezwykłych właściwości. Są one pełne witamin z grupy B, E i C, nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powinny być niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i minerałów. Zawartość tych składników podnosi również naturalną odporność i stymuluje organizm do przeciwstawiania się chorobom. Dla wielu osób bardzo wartościowa może być też rola odchudzająca – sok z owoców acai oczyszcza organizm z toksyn i ma działanie oczyszczające, przez co doskonale wspomaga utratę wagi, jest jednocześnie smaczny.

site by bcz