Obligacje Korporacyjne – jak działa Catalyst

styczeń 7, 2015
/ / /

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent powinien zapoznać z ewentualnym zagrożeniem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jakieś z urządzeń, które pomaga nam porachować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to skompilowanie wielorakich ofert obligacyjnych wespół z ich określanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest sporządzane przez wytrawnych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji.

Gdzie kupić korporacyjne obligacje

Gdzie kupić korporacyjne obligacje

Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to między innymi: kondycja monetarna emitenta tudzież potencjalne możliwości postępu danej spółki. Dlatego też, wyraźnie rekomendujemy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego. Jednym z serwisów, który oferuje tego typu zestawienia jest popularny rynek Catalyst.

Na stronie głównej owego serwisu, możemy wyszperać dodatkowo instrukcję prawidłowego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów. Istotnie, wszystkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to jakieś z wielu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz obszerniejszą popularnością.

Przy wycenie konkretnej ofert inwestycyjnej należy wziąć pod uwagę jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Swoją drogą, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki dlaczego możemy gruntownie przeszukać całą propozycję danych obligacji.

site by bcz