Obligacje – czy warto

styczeń 7, 2015
/ / /

Obligacje Korporacyjne to dodatkowy typ papierów kosztownych, które są emitowane poprzez spółki oraz wszelkie podmioty aktywności oszczędnościowej. Emitując obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich wykupienia od klientów, za ich pierwotną opłatę wspólnie z pomocnymi procentami. Dopóki okupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej kontrahentów. Z pewnością procenty to zaledwie przykładowy z gatunków świadczenia, równie świetnie mogą to być udziały w przychodach danego banku.

Interesującą propozycją są obligacje banków. Poprzez swoją długookresową egzystencję na rynku a także stałą sytuację walutową, banki są autorytatywnymi emitentami. Skutkiem tego, coraz gęściej ludzi w polskim Państwie, zamierza na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są właśnie banki. Pozostaje tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: – Jeżeli kupujemy obligację otwarcie od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. – Innym sposobem nabycia obligacji jest przeznaczenie systemu Catalyst.

Bankowe obligacje Getin Noble

Bankowe obligacje Getin Noble

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami walutowymi. Przez własne działanie oraz możliwości, system Catalyst jest określany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór konkretnego rynku zależy od nabywcy, nie zapomnijmy jednak, że systemy takie jak Catalyst, mogą mieć niewielkie opóźnienie przy liczeniu. Z tej racji, zazwyczaj nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

site by bcz