Jak osiagnąć sukces życiowy – Joe Vitale

styczeń 7, 2015
/ / /

Wolność finansowa – ten zwrot dla całego szeregu jest celem, do którego dąży przez całe życie. Jakkolwiek głównie co oznacza tryumf żywotny? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakże nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić oraz nie? Jakich kryteriów wypada wykorzystać, aby gruntownie określić istnienie i wielkość sukcesu? Pytanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się zwyczajne i postawione przeważnie retorycznie. Ale tylko z pozoru. Po chwili namysłu faktycznie każdy zajdzie do wniosku, że nie jest z łatwością nazwać moment, w którym można z kompletną determinacją powiedzieć, że życiowy sukces stał się czyimś udziałem. Dla wielu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na objaśnienie spełnienia triumfu witalnego przez daną osobę jest zerknięcie na jej status majątkowy.

Klucz do sukcesu - Joe Vitale

Klucz do sukcesu – Joe Vitale

Jeśli znamionuje się on sposobną ilością zer na koncie akceptują oni, iż postać taka spełniła swobodę i sukces finansowy, a co za tym idzie i życiowy. Wydaje się jednakże, że jest to zbyt płytkie podejście do tej kwestii. Gdyż co w tym przypadku powiedzieć o postaci, która stała się majętna dzięki wygranej w totolotku? Z całą pewnością napełnia ona warunek o przydatnej ilości zer na koncie. Czy jednakże pójście do kolektury i skreślenie paru cyfr, dzięki po co wygrywa się fortunę, przysparza podstawy do stwierdzenia o tym, iż wygrywający spełnił sukces żywotny?

Względnie nie – otóż nie było to efektem jego pracy jak i wyrafinowanych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych ogłasza, że o ile pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i całokształtów mamy możliwość poczynić i spełnić zwłaszcza wszystko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do tryumfu. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom niezbędna jest ponadto również nieporuszona ciągłość i upór, jednakże własne nastawienie i przekonanie o możliwości uzyskiwania wszech założonych celów to istota. Raz za razem w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, według którego nasze osobiste postępowanie determinuje to jak wygląda rzeczywistość. Stąd też można przekazać łatwy morał, iż tryumf żywotny to tak naprawdę umiejętność dosięgania wszelkich zadecydowanych zamysłów. Jeśli uspokoimy taką zdolność, wszystkie inne trefne żywotne sukcesy, takie jak chociażby majętność, spełnimy mimochodem.

site by bcz